Odtwarzamy kulturę wczesnośredniowieczną naszych przodków Słowian oraz ludu z dalekiej północy zwanego Wikingami . Strój, oręż i przedmioty codziennego użytku używane w naszej drużynie są wzorowane na znaleziskach datowanych na IX – XI wiek i właśnie taki okres odtwarzamy.

Oferta niniejsza skierowana jest do szerokiego grona osób szukających nowych i ciekawych zjawisk kulturowych. Nasze pokazy zawsze cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony najmłodszych jak i tych starszych. Wykonujemy pokazy walki na miecze, topory, włócznie, organizujemy strzelanie z łuku i rzut oszczepem. Mamy możliwość zbudowania małego obozowiska wczesnośredniowiecznego (do 4 namiotów). Dla publiczności oferujemy dodatkowo niepowtarzalną możliwość przebrania się w zbroję czy hełm. Można posmakować średniowiecznej kuchni. Organizujemy również pokazy rzemiosła (brązownictwo, mincerstwo, skórnictwo), zaś nasz kapłan odprawia runiczne wróżby.  

Jesteśmy otwarci na wszelkiego typu propozycje i wskazania by maksymalnie uatrakcyjnić pokaz i spełnić Państwa oczekiwania. Wszystkie dochody przeznaczane są na potrzeby drużyny.

Oferty proszę składać telefonicznie: 696 611 475 (Dawid)

                                       lub wysłać e-mail wojmir9@op.pl 

 

Pokaz odlewania buławy z brązu.

Pokaz bicia repliki monety Bolesława Chrobrego.